
Amphenol RF
Product No:
132251
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.5665
9.5665
10
8.60985
86.0985
25
8.11072
202.768
50
7.90286
395.143
100
7.69481
769.481
250
6.862952
1715.738
500
6.447023
3223.5115
1000
5.698347
5698.347
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 7 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Gasket, 1 Insulator, 1 Lockwasher, 2 Nuts |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | 0.047" Semi Rigid |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Jack, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 18 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Ingress Protection | Weatherproof |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1322 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |