
Amphenol RF
Product No:
132422
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
17.594
17.594
10
15.24845
152.4845
25
14.45254
361.3135
50
14.24297
712.1485
100
12.56736
1256.736
250
11.729536
2932.384
500
11.478185
5739.0925
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 8 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Gasket, 2 Insulators, 1 Lockwasher, 1 Nut, 1 Sleeve |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | 1.13mm Coaxial Cable |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Jack, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1324 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |