
Amphenol RF
Product No:
132443-BC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SMA STRAIGHT CRIMP PLUG TIMES LM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.131
16.131
10
13.984
139.84
25
13.25402
331.3505
50
13.06174
653.087
100
11.525115
1152.5115
250
10.756774
2689.1935
500
10.526266
5263.133
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Chromate, Black |
| Cable Group | LMR-195 |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Black |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 335 V |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Crimp |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |