
Amphenol RF
Product No:
132452
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMA PLUG R/A 50OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.0805
21.0805
10
18.46135
184.6135
25
17.66392
441.598
50
17.09392
854.696
100
16.524205
1652.4205
250
15.61249
3903.1225
500
15.156661
7578.3305
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 End Cap, 1 Ferrule, 1 Insulator |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-8X, LMR-240 |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | 0.3dB |
| Product Status | Active |
| Connector Style | SMA |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1324 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |