
Phoenix Contact
Product No:
1329506
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FEED-THROUGH TERMINAL BLOCK, NOM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.061
6.061
10
5.8957
58.957
50
5.51
275.5
100
5.0692
506.92
250
4.6835
1170.875
500
4.463138
2231.569
1000
4.187638
4187.638
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | XTV |
| Package | Bulk |
| Features | Cover |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 41 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm ~ 12mm |
| Terminal - Width | 8.2mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-16 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 1.5-16mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |