
Phoenix Contact
Product No:
1329672
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FEED-THROUGH TERMINAL BLOCK, NOM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.536
6.536
10
6.35265
63.5265
50
5.9375
296.875
100
5.4625
546.25
250
5.046856
1261.714
500
4.809413
2404.7065
1000
4.512538
4512.538
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | XTV |
| Package | Bulk |
| Features | Cover |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 75 A |
| Voltage - UL | 1000V |
| Current - IEC | 76 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 18mm ~ 20mm |
| Terminal - Width | 12.2mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 4-10 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 2.5-25mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |