
Weidmüller
Product No:
1330340000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLK 17POS TOP ENTRY 5MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.113
8.113
10
6.94545
69.4545
25
6.62796
165.699
50
5.95802
297.901
100
5.64072
564.072
250
5.111874
1277.9685
500
4.759329
2379.6645
1000
4.494925
4494.925
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Color | Orange |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | Omnimate LMF |
| Current | 20 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 300 V |
| Features | Interlocking (Side) |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Screw Thread | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | - |
| Housing Material | Thermoplastic, Wemid |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Positions Per Level | 17 |
| Operating Temperature | -50°C ~ 120°C |
| Clamp Material - Plating | - |
| Screw Material - Plating | - |
| Contact Material - Plating | Copper Alloy - Tin Plated |