
Weidmüller
Product No:
1330540000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TERM BLK 11POS TOP ENTRY 5MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.2795
6.2795
10
4.78325
47.8325
25
4.47982
111.9955
50
3.98202
199.101
100
3.895475
389.5475
250
3.592482
898.1205
500
3.246226
1623.113
1000
2.87832
2878.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Color | Orange |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | Omnimate LMFS |
| Current | 20 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 300 V |
| Features | Interlocking (Side) |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Screw Thread | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | - |
| Housing Material | Thermoplastic, Wemid |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Positions Per Level | 11 |
| Operating Temperature | -50°C ~ 120°C |
| Clamp Material - Plating | - |
| Screw Material - Plating | - |
| Contact Material - Plating | Copper Alloy - Tin Plated |