
Weidmüller
Product No:
1331840000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
LMF 5.00/15/90 3.5SN OR BX
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.676
7.676
10
6.05435
60.5435
25
5.75928
143.982
50
5.22766
261.383
100
5.021035
502.1035
250
4.430306
1107.5765
500
4.134951
2067.4755
1000
3.839596
3839.596
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Color | Orange |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | Omnimate LMF |
| Current | 20 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 300 V |
| Features | Interlocking (Side) |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Screw Thread | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | - |
| Housing Material | Thermoplastic, Wemid |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Positions Per Level | 15 |
| Operating Temperature | -50°C ~ 120°C |
| Clamp Material - Plating | - |
| Screw Material - Plating | - |
| Contact Material - Plating | Copper Alloy - Tin Plated |