
Conta-Clip, Inc.
Product No:
1390.2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
6MMKNIFEDISCONECTTB;35/32MMDIN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.4125
6.4125
10
5.05495
50.5495
25
4.80852
120.213
50
4.36468
218.234
100
4.192065
419.2065
250
3.698882
924.7205
500
3.452281
1726.1405
1000
3.20569
3205.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Conta-Clip, Inc. |
| Type | Disconnect |
| Color | Beige |
| Series | TRK |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 15 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 10 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Switch, Knife |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm |
| Terminal - Width | 6.0mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |