
E-T-A
Product No:
1410-G111-P2F1-S01-4A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.8435
16.8435
5
15.5439
77.7195
10
14.2481
142.481
50
12.30554
615.277
100
10.3626
1036.26
250
9.714928
2428.732
500
8.743439
4371.7195
1000
8.419612
8419.612
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | E-T-A |
| Series | 1410-G1 |
| Package | Bulk |
| Breaker Type | Thermal |
| Illumination | None |
| Actuator Type | Push to Reset |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077 |
| Number of Poles | 1 |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 50 V |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |