
E-T-A
Product No:
1410-L110-L1F1-S01-10A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.8725
12.8725
5
11.8788
59.394
10
10.8889
108.889
50
9.40424
470.212
100
7.919295
791.9295
250
7.424326
1856.0815
500
6.681901
3340.9505
1000
6.434426
6434.426
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | E-T-A |
| Series | 1410-L1 |
| Package | Bulk |
| Breaker Type | Thermal |
| Illumination | None |
| Actuator Type | Push to Reset |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077 |
| Number of Poles | 1 |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 50 V |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |