
E-T-A
Product No:
1410-L110-L1F1-S01-2.5A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.319
13.319
5
12.8421
64.2105
10
12.3671
123.671
50
9.51292
475.646
100
8.08602
808.602
250
7.610374
1902.5935
500
6.659082
3329.541
1000
6.421259
6421.259
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | E-T-A |
| Series | 1410-L1 |
| Package | Bulk |
| Breaker Type | Thermal |
| Illumination | None |
| Actuator Type | Push to Reset |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077 |
| Number of Poles | 1 |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 50 V |
| Current Rating (Amps) | 2.5A |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |