
E-T-A
Product No:
1410-L210-L2F1-S02-10A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.4235
13.4235
5
12.9409
64.7045
10
12.46115
124.6115
50
9.58531
479.2655
100
8.147485
814.7485
250
7.668248
1917.062
500
6.709736
3354.868
1000
6.470098
6470.098
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | E-T-A |
| Series | 1410-L2 |
| Package | Bulk |
| Breaker Type | Thermal |
| Illumination | None |
| Actuator Type | Push to Reset |
| Mounting Type | PCB |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077 |
| Number of Poles | 1 |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 50 V |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |