
Phoenix Contact
Product No:
1414019
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.6765
3.6765
10
3.5777
35.777
50
3.344
167.2
100
3.07648
307.648
250
2.8424
710.6
500
2.708659
1354.3295
1000
2.54144
2541.44
2500
2.20704
5517.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | CLIPLINE MBK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 250V |
| Product Status | Last Time Buy |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 7mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |