
Amphenol RF
Product No:
142140
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMB PLUG R/A 50OHM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.861
9.861
10
8.87585
88.7585
25
8.36152
209.038
50
8.1472
407.36
100
7.93269
793.269
250
7.075106
1768.7765
500
6.646333
3323.1665
1000
5.874496
5874.496
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Nickel |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Silver |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Plug, Female Socket |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 335 V |
| Connector Style | SMB |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1421 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |