
Amphenol RF
Product No:
142144
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMB JACK R/A 50OHM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.9115
4.9115
10
4.4574
44.574
25
4.22142
105.5355
50
4.12319
206.1595
100
3.92692
392.692
250
3.436036
859.009
500
3.337844
1668.922
1000
2.846988
2846.988
2500
2.650642
6626.605
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Nickel |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Silver |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Jack, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 335 V |
| Connector Style | SMB |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1421 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |