
Amphenol RF
Product No:
142158
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMB RCPT STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.6595
6.6595
10
6.0173
60.173
25
5.6848
142.12
50
5.5461
277.305
100
5.268795
526.8795
250
4.714204
1178.551
500
4.43688
2218.44
1000
3.88227
3882.27
2500
3.688156
9220.39
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Extended Insulation |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 Lockwasher, 1 Nut |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | 0.3dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 335 V |
| Connector Style | SMB |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Bulkhead - Rear Side Nut |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1421 |
| Contact Termination | Solder Cup |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |