
Amphenol RF
Product No:
142214
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMB PLUG R/A 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.8255
8.8255
10
7.9401
79.401
25
7.4803
187.0075
50
7.2884
364.42
100
7.096595
709.6595
250
6.329394
1582.3485
500
5.945784
2972.892
1000
5.255305
5255.305
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 End Cap, 1 Insulator |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-405 (.085", .086" Semi Rigid) |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Connector Type | Plug, Female Socket |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 335 V |
| Connector Style | SMB |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1422 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |