
Amphenol RF
Product No:
142233
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMB JACK R/A 50OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.9415
11.9415
10
10.5811
105.811
25
10.1745
254.3625
50
9.76752
488.376
100
9.22488
922.488
250
8.41092
2102.73
500
7.86828
3934.14
1000
7.217112
7217.112
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 6 pcs - 1 Connector, 1 End Cap, 1 Ferrule, 1 Heat Shrink, 1 Lockwasher, 1 Nut |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-174, 188, 188A, 316, LMR-100, M17/119-RG174 |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Panel Mount, Right Angle |
| Connector Type | Jack, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 335 V |
| Connector Style | SMB |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1422 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |