
Littelfuse Inc.
Product No:
142.5631.6202
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE AUTO 200A 58VDC AUTO LINK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.1895
4.1895
5
4.0413
20.2065
10
3.8969
38.969
50
3.03126
151.563
100
2.52605
252.605
250
2.453888
613.472
500
2.09304
1046.52
1000
1.984778
1984.778
5000
1.804335
9021.675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | Violet |
| Series | BF1 |
| Package | Bulk |
| Fuse Type | Automotive |
| Melting I²t | 126000 |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | Auto Link |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cUL |
| Size / Dimension | 0.630" L x 0.472" W x 0.323" H (16.00mm x 12.00mm x 8.20mm) |
| DC Cold Resistance | 0.00024 Ohms |
| Voltage Rating - DC | 58 V |
| Current Rating (Amps) | 200 A |
| Operating Temperature | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |