
Ohmite
Product No:
14AFR022E
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 0.022 OHM 1% 4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.109
2.109
10
1.8734
18.734
25
1.73736
43.434
50
1.63495
81.7475
100
1.430605
143.0605
250
1.22626
306.565
500
1.021858
510.929
1000
0.885618
885.618
5000
0.858372
4291.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 14A |
| Package | Bulk |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 22 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.252" Dia x 0.709" L (6.40mm x 18.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |