
Conec
Product No:
15-000413
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN D-SUB PLUG 9P PNL MNT SLDR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.9715
18.9715
10
16.61645
166.1645
25
15.89844
397.461
50
15.38563
769.2815
100
14.872725
1487.2725
250
14.052172
3513.043
500
13.641886
6820.943
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Conec |
| Color | Black |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Board Lock |
| Wire Gauge | - |
| Termination | Solder |
| Contact Form | - |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | Mating Side, Female Screwlock (4-40) |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 125V |
| Backset Spacing | - |
| Connector Style | D-Sub |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Base Product Number | 15-0004 |
| Dielectric Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 9 |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Shell Material, Finish | Zinc Die Cast, Nickel Plated |
| Contact Finish Thickness | 8.00µin (0.203µm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Shell Size, Connector Layout | 1 (DE, E) |