
Conec
Product No:
15-000733
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN D-SUB PLUG 9POS R/A SLDR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.2795
25.2795
10
22.13405
221.3405
25
21.17816
529.454
50
20.49492
1024.746
100
19.811775
1981.1775
250
18.718686
4679.6715
500
18.17217
9086.085
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Conec |
| Color | Black |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Board Lock, Mounting Brackets |
| Wire Gauge | - |
| Termination | Solder |
| Contact Form | - |
| Contact Type | Signal |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | Mating Side, Female Screwlock (4-40) |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 125V |
| Backset Spacing | 0.261" (6.63mm) |
| Connector Style | D-Sub |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Base Product Number | 15-0007 |
| Dielectric Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 9 |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Shell Material, Finish | Zinc Die Cast, Nickel Plated |
| Contact Finish Thickness | 8.00µin (0.203µm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Shell Size, Connector Layout | 1 (DE, E) |