
3M (TC)
Product No:
1.5-5-665
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE DBL COATED CLR 1 1/2"X 5YDS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.5325
15.5325
10
13.46435
134.6435
25
12.76116
319.029
50
12.5761
628.805
100
11.09657
1109.657
250
10.356824
2589.206
500
10.134904
5067.452
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Clear |
| Usage | General Purpose |
| Width | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series | Scotch® 665 |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 1070 |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0035" (3.5 mils, 0.089mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | UPVC |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | 125°F (52°C) |
| Base Product Number | 665 |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | 0.0014" (1.4 mils, 0.036mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |