
Century Spring Corp
Product No:
1501CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .109,L= .44,W= .022
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.14
1.14
50
1.08034
54.017
150
1.023464
153.5196
300
0.966596
289.9788
500
0.852872
426.436
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 49.0 lbs/in |
| Finish | Zinc |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Music Wire |
| End Style | Closed |
| Free Length | 0.440" (11.18mm) |
| Wire Diameter | 0.022" (0.56mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.065" (1.65mm) |
| Diameter - Outside | 0.109" (2.77mm) |