
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
150683K630GC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.068UF 630VDC AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.052
2.052
10
1.6625
16.625
50
1.45084
72.542
100
1.26939
126.939
500
0.967176
483.588
1000
0.846279
846.279
2500
0.81605
2040.125
5000
0.78583
3929.15
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | 150 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.068 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.354" Dia x 0.807" L (9.00mm x 20.50mm) |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Voltage Rating - AC | 220V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |