
Amphenol RF
Product No:
152107-75
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMC PLUG R/A 75OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.794
13.794
10
12.22745
122.2745
25
11.75758
293.9395
50
11.28714
564.357
100
10.66014
1066.014
250
9.719526
2429.8815
500
9.092469
4546.2345
1000
8.339984
8339.984
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 End Cap, 1 Ferrule, 1 Heat Shrink |
| Impedance | 75Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-174, 188, 188A, 316, LMR-100, M17/119-RG174 |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Connector Type | Plug, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Product Status | Active |
| Connector Style | SMC |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 152107 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |