
Amphenol RF
Product No:
152123
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN SMC JACK R/A 50 OHM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.5595
8.5595
10
7.69975
76.9975
25
7.25344
181.336
50
7.06762
353.381
100
6.88161
688.161
250
6.137646
1534.4115
500
5.765664
2882.832
1000
5.096094
5096.094
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Jack, Male Pin |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 335 V |
| Connector Style | SMC |
| Frequency - Max | 10 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 1521 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |