
Weidmüller
Product No:
1521680000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
PE TERMINAL, PUSH IN, 2.5 MM, G
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.13
5.13
10
3.9064
39.064
25
3.6594
91.485
50
3.2528
162.64
100
3.182025
318.2025
250
2.934512
733.628
500
2.651678
1325.839
1000
2.351155
2351.155
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Ground, Earth |
| Color | Green, Yellow |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | 600V |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |