
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1534102-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 20POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.4598
4.598
25
0.45828
11.457
50
0.4465
22.325
100
0.38304
38.304
250
0.346484
86.621
500
0.327218
163.609
1000
0.286805
286.805
2500
0.282948
707.37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Series | Micro Quadlok |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1534102 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 20 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |