
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1534120-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.57
0.57
10
0.54815
5.4815
25
0.54606
13.6515
50
0.52763
26.3815
100
0.44232
44.232
250
0.414694
103.6735
500
0.391647
195.8235
1000
0.343264
343.264
2500
0.324834
812.085
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Series | Micro Quadlok |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1534120 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |