
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1534125-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.2071
2.071
25
0.20596
5.149
50
0.2033
10.165
100
0.18791
18.791
250
0.154432
38.608
500
0.145863
72.9315
1000
0.135565
135.565
2500
0.131271
328.1775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Series | Micro Quadlok |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1534125 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |