
API Delevan Inc.
Product No:
1537-00M
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 150NH 2.74A 30 MOHM TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.2515
2.2515
10
2.08145
20.8145
25
1.9076
47.69
50
1.6302
81.51
100
1.456825
145.6825
250
1.24868
312.17
500
1.17933
589.665
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | API Delevan Inc. |
| Type | - |
| Series | Military, MIL-PRF-M15305, MS18130 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 50 @ 25MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 150 nH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Phenolic |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| DC Resistance (DCR) | 30mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 2.74 A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 525MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 25 MHz |