
API Delevan Inc.
Product No:
1537-08K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 680NH 1.22A 150MOHM TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.672
1.672
10
1.53995
15.3995
25
1.4117
35.2925
50
1.20631
60.3155
100
1.077965
107.7965
250
0.924008
231.002
500
0.87267
436.335
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | API Delevan Inc. |
| Type | - |
| Series | Military, MIL-PRF-M15305, MS18130 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 50 @ 25MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 680 nH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Phenolic |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| DC Resistance (DCR) | 150mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.22 A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 250MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 25 MHz |