
API Delevan Inc.
Product No:
1537-30K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 5.6UH 565MA 320MOHM TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8905
1.8905
10
1.74135
17.4135
25
1.59638
39.9095
50
1.3642
68.21
100
1.21904
121.904
250
1.044886
261.2215
500
0.986841
493.4205
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | API Delevan Inc. |
| Type | - |
| Series | Military, MIL-PRF-M15305, MS14046 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 45 @ 7.9MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 5.6 µH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Iron |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| DC Resistance (DCR) | 320mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 565 mA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 60MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 7.9 MHz |