
Weidmüller
Product No:
1547610000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FEED-THROUGH TERMINAL, PUSH IN,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.484
4.484
10
3.4143
34.143
25
3.1977
79.9425
50
2.84221
142.1105
100
2.78046
278.046
250
2.56424
641.06
500
2.317069
1158.5345
1000
2.05448
2054.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |