
Weidmüller
Product No:
1552680000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
PE TERMINAL, PUSH IN, 1.5 MM, 50
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.1205
5.1205
10
3.9045
39.045
25
3.6575
91.4375
50
3.2509
162.545
100
3.180315
318.0315
250
2.932916
733.229
500
2.650234
1325.117
1000
2.349872
2349.872
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Ground, Earth |
| Color | Green, Yellow |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | 600V |
| Voltage - IEC | - |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm |
| Terminal - Width | 3.5mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-1.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |