
Weidmüller
Product No:
1552690000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FEED-THROUGH TERMINAL BLOCK, PUS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.28
2.28
10
1.7233
17.233
25
1.59714
39.9285
50
1.43583
71.7915
100
1.40087
140.087
250
1.225766
306.4415
500
1.120696
560.348
1000
1.015626
1015.626
5000
0.893057
4465.285
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 5 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 17.5 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm |
| Terminal - Width | 3.5mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-1.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |