
Weidmüller
Product No:
1572700000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM DUAL LVL DK 4 TS35 750V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.184
10.184
10
8.96135
89.6135
25
8.45234
211.3085
50
8.04517
402.2585
100
7.89241
789.241
250
6.874048
1718.512
500
6.619429
3309.7145
1000
6.364848
6364.848
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | SAK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 27 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2; Connected |
| Stripping Length | - |
| Terminal - Width | - |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |