
Century Spring Corp
Product No:
158-ACS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .156,L=1.00,W=.028
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.52
1.52
50
1.44039
72.0195
150
1.36458
204.687
300
1.28877
386.631
500
1.13715
568.575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 23.0 lbs/in |
| Finish | Zinc |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Music Wire |
| End Style | Closed |
| Free Length | 1.000" (25.40mm) |
| Wire Diameter | 0.028" (0.71mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.100" (2.54mm) |
| Diameter - Outside | 0.156" (3.96mm) |