15C01M-TL-E
onsemi
Product No:
15C01M-TL-E
Manufacturer:
onsemi
Package:
SC-70 / MCP3
Batch:
Datasheet:
Description:
TRANS NPN 15V 700MA 3MCP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 400
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Power - Max 300 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Product Status Active
Transistor Type NPN
Base Product Number 15C01
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 330MHz
Supplier Device Package SC-70 / MCP3
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 10mA, 200mA
Current - Collector (Ic) (Max) 700 mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 300 @ 10mA, 2V
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 15 V