
Littelfuse Inc.
Product No:
1.5KE33A-B
Manufacturer:
Package:
DO-201
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.627
0.627
10
0.53675
5.3675
100
0.400615
40.0615
500
0.314735
157.3675
1000
0.2432
243.2
2000
0.221749
443.498
5000
0.207442
1037.21
10000
0.193135
1931.35
50000
0.178828
8941.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Type | Zener |
| Series | 1.5KE |
| Package | Bulk |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Base Product Number | 1.5KE |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | DO-201 |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 31.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 45.7V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 28.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 33.3A |