
Weidmüller
Product No:
1608520000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0615
2.0615
10
1.55705
15.5705
25
1.44324
36.081
50
1.2977
64.885
100
1.266065
126.6065
250
1.107814
276.9535
500
1.012852
506.426
1000
0.91789
917.89
5000
0.80711
4035.55
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | Z |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 25 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |