
Weidmüller
Product No:
1608540000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.223
2.223
10
1.6834
16.834
25
1.5599
38.9975
50
1.40239
70.1195
100
1.368285
136.8285
250
1.197228
299.307
500
1.09459
547.295
1000
0.99198
991.98
5000
0.872262
4361.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | Z |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 25 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |