
API Delevan Inc.
Product No:
1641-222K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 2.2UH 665MA 190MOHM TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.586
5.586
10
5.0749
50.749
25
4.56798
114.1995
50
3.65427
182.7135
100
3.451255
345.1255
250
3.24824
812.06
500
3.146742
1573.371
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | API Delevan Inc. |
| Type | - |
| Series | Military, MIL-PRF-M15305, MS75088 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 44 @ 7.9MHz |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 2.2 µH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Iron |
| Size / Dimension | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| DC Resistance (DCR) | 190mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 665 mA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 100MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 665mA |
| Inductance Frequency - Test | 7.9 MHz |