
API Delevan Inc.
Product No:
1641R-273K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 27UH 265MA 1.19 OHM TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.643
5.643
10
5.1262
51.262
25
4.61358
115.3395
50
3.69075
184.5375
100
3.48574
348.574
250
3.28073
820.1825
500
3.178206
1589.103
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | API Delevan Inc. |
| Type | Molded |
| Series | 1641R |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 45 @ 2.5MHz |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 27 µH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| DC Resistance (DCR) | 1.19Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 265 mA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 38MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 200mA |
| Inductance Frequency - Test | 2.5 MHz |