
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1658046-2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG 80POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.3995
15.3995
10
15.07555
150.7555
25
14.67484
366.871
50
13.95322
697.661
100
12.58997
1258.997
250
12.509752
3127.438
500
10.905924
5452.962
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Series | MICTOR SB |
| Package | Bulk |
| Features | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.404" (10.27mm) |
| Base Product Number | 1658046 |
| Number of Positions | 80 |
| Mated Stacking Heights | 11mm |
| Contact Finish Thickness | Flash |