
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1775014-2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG 24POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.311
1.311
10
1.13715
11.3715
25
1.08908
27.227
50
1.06495
53.2475
100
1.016595
101.6595
250
0.919752
229.938
500
0.847153
423.5765
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Series | Fine Stack (FS) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.094" (2.40mm) |
| Base Product Number | 1775014 |
| Number of Positions | 24 |
| Mated Stacking Heights | 3mm |
| Contact Finish Thickness | Flash |