1808B391J302CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1808B391J302CT
Description:
CAP CER 390PF 3KV X7R 1808
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 390 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C